Korun Plate

KORUNPLATE hidrolik bağlayıcı aluminyum oksit korond agrega ve diğer katkı maddelerinden oluşan aşınmaya ve tozumaya dayanıklı taze beton üzerine monolitik olarak kullanılan kullanıma hazır beton yüzey sertleştiricisidir.

Kullanım Alanları ; Fabrika , depo , tamirhane , otopark , garaj , fuar alanları , süpermarketler , uçak hangarları gibi yapılarda kaldırımlar yollar otoparklarda koridor ,teras, rampa, okul, hastane, alışveriş merkezleri, konut, işyerleri gibi hafif ve orta trafik yüküne maruz beton yüzeylerinde.

Özellikler : Kullanılan beton yüzeyin dayanımı normal betona göre 8-10 kat artar. Beton yüzeyinin emici özelliği azalır. Beton yüzeyindeki tozumayı azaltır. ve kolay temizlenir. Beton yüzeyinde düşük su / çimento oranı sayesinde yüksek mukavemet oluşur. Motor yağı , madeni yağlar , hafif asit deterjan gibi endüstriyel kimyasal maddelere karşı direnç artar.

Uygulanan sertleştirici beton yapının bir parçası olur. İç ve dış mekanlarda kullanılabilir. Betonda donma-çözülme sonucunda ortaya çıkan pullanmaya direnç gösterir. Paslanma yapmaz.

Sarfiyat :
Yük ve Trafik yoğunluğuna göre 3-6 kg / m2
Hafif ve Orta Yüklerde 3-4 kg / m2
Ağır yüklerde 5-6 kg / m2
Malzeme beton yüzeyde 2,4 mm kalınlığında bir kaplama yapar.

Ambalaj Ve Depolama : 25 kg rutubete dayanıklı kraft torba kuru ve korumalı ortamlarda depolandığında raf ömrü en az 6 aydır.

Teknik Veriler :
Basınç mukavemeti : 75-85 N/mm2 28 gün
Elastisite modülü : 29 - 500 N/mm2 28 gün
Agrega sertliği : 6-7 (MOHS)
Aşınma dayanımı (bohme) : 2,5 - 3,0 cm3 / cm2
Darbe dayanımı (2000 çevrim) : %25 - 40 ağırlık kaybı
Renk : gri , kırmızı , yeşil , siyah

Beton Dökümü

Mevcut olan eski beton üzerine dökülecek beton en az 7 cm kalınlığında ve üzerine gelecek yükü kaldırabilir yapıda olması gerekir. Hazırlanan anolar içine beton dökülür ve vibrasyonlu mastarla iyice yerleştirilir. Gerekirse tahta mala ile yüzey düzeltilir.

Uygulanacak beton yüzeyi, çok ıslak veya çok kuru olmamalı yüzey sertleştiricinin ihtiyacı olan nemi alabileceği kadar ıslak olmalıdır. Eğer betondaki su oranı çok düşük ve beton kuru olursa yüzey sertleştirici beton ile yapısal olarak birleşmeyecektir.

Çok fazla su oranı olursa da yüzey sertleştirici maddede ayrışma olacak ve beton yüzeyindeki mukavemetlerde azalma olacaktır. bu yüzden beton üzerinde 'kanama' suyu varsa alınmalıdır.

Yüzey Sertleştirici Uygulaması

Beton üzerinde yürünüldüğünde en çok 2-3mm derinliğinde ayak izi kalacak kadar sertleştiğinde yüzey sertleştirici uygulamasına geçilir. önce kullanılacak malzemenin 2/3'ü beton yüzeyine el veya mekanik serpme makinesi ile yüzeye homajen olarak yayılır.

Yayılan malzemenin betonun suyunu alarak nemlenmesi (renk değiştirmesi) beklenmeli ve disk pendahı yapılarak ve betona yedirilerek betonla bütünleşmesi sağlanmalıdır. Daha sonra geriye kalan 1/3 malzeme aynı şekilde beton üzerine yayılarak perdahlanır. Kaba perdah işleminden sonraki ince-son bitirme perdahı. perdah ve ince bıçak açısı ayarlanarak istenilen düzlük ve parlaklık elde edilinceye kadar yapılmalıdır.

Uygulama sırasında kesinlikle yüzeye su serpilmez.

Kürleme
Uygulama bitiminden hemen sonra derzlerin oluşumundan evvel beton suyunun hızlı buharlaşmasını ve kılcal rötre çatlamalarını önlemek betona mukavemet kazandırmak için PROCURE kür maddesi ile beton yüzey korunmalıdır.

Derz Kesimi
1-3 gün içinde derzler kesilir.

Derz Dolgusu
Derz dolgu uygulaması beton tam şeklini aldıktan sonra yani beton uygulamasından itibaren en erken 28 gün sonra yapılmalıdır.
sdf
sss
dd
aaaa
bbb
fffff